Page title baner

Ewangelizacja

Dobra Nowina pośród prześladowań

Wierzymy głęboko, że jako Kościół jesteśmy powołani do wypełnienia Wielkiego Nakazu Misyjnego Jezusa Chrystusa, który wysłał swoich uczniów, aby głosili Ewangelię na całej ziemi i czynili uczniami wszystkie narody. Niemniej jednak to właśnie działania ewangelizacyjne w dużej mierze są przyczyną prześladowań. W wielu krajach nikt nie krzywdziłby chrześcijan, gdyby tylko pozostali zamknięci w czterech ścianach swoich budynków lub najlepiej w ogóle się tam nie pojawili.

Odwiedzałem uchodźców z Korei Północnej w ich domach. Jedliśmy razem kimchi i truskawki i dużo rozmawialiśmy. Opowiadali o swoim poranionym życiu, a ja starałem się dodawać im otuchy. Gdy słyszeli, że w Polsce też kiedyś był komunizm, ucisk i bieda i byliśmy zdominowani przez Związek Radziecki, ale dzięki Bożej łasce to wszystko się skończyło, na ich twarzach pojawiał się rzadki promień nadziei. Dowiedziałem się też, że w Korei Północnej Polskę nazywają – Polska! Mówiłem im wtedy, że znają już jedno polskie słowo i że nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek inny poza Polakami tak nazywał nasz kraj. Szczerze cieszyliśmy się z tego naszego wspólnego odkrycia.

Nasz wysłannik, Korea Południowa, 2018 rok
Wyposażanie do służby

Głównym polem działania Głosu Prześladowanych Chrześcijan jest tzw. Okno 10/40, gdzie dostęp do ewangelii jest najmniejszy, a prześladowania chrześcijan są największe. Udzielamy bezpośredniego wsparcia osobom głoszącym ewangelię. Wspieramy prowadzenie szkoleń, konferencji i szkół biblijno-misyjnych. Zapewniamy Biblie i literaturę chrześcijańską w formie drukowanej i elektronicznej. Dostarczamy rowery, motocykle i inny sprzęt potrzebny do służby. Wyjeżdżamy też, aby osobiście zanieść słowo otuchy i zachęty naszym braciom i siostrom.

Kościół podziemny jest całkowicie gotów dać z siebie wszystko. Jest gotów na męczeństwo! Jest gotów ryzykować latami więzienia! Ale cała ta gotowość zda się na nic, jeśli nie ma narzędzi, którymi mógłby pracować. Oto prośba wiernego, odważnego Kościoła podziemnego do was, którzy jesteście wolni: „Dajcie nam narzędzia – Ewangelie, Biblie, literaturę, pomoc – a my zrobimy resztę!".

„Torturowani z powodu Chrystusa”, Richard Wurmbrand

Zostań z nami w kontakcie

Zamów Bieżące Informacje e-mailowe, drukowany biuletyn lub inne materiały Głosu Prześladowanych Chrześcijan

Jak więc wzywać będą Tego, w którego nie uwierzyli? A jak uwierzą w Tego, o którym nie usłyszeli? A jak usłyszą bez tego, który głosi? Rz 10,14

Darowizna