Page title baner

Pomoc medyczna

Zranione życie

Pogromy, zamachy, napady, pobicia pozostawiają wielu wyznawców Chrystusa z ranami ciała i duszy. Ludzie, którzy trafiają do więzienia za to, że są chrześcijanami, tracą tam zdrowie wskutek niedostatku żywności, lekarstw, braku czystej wody, ekstremalnych zmian temperatury w ciągu roku, codziennej ciężkiej pracy i tortur. Także spowodowane prześladowaniami ubóstwo, złe warunki życia, brak dostępu do opieki zdrowotnej skutkują poważnymi i przewlekłymi schorzeniami, często uniemożliwiającymi pracę.

Jamesa i jego córkę Melody spotkaliśmy w obozie dla uchodźców w Heipangu. 23 czerwca 2018 roku wioskę Jamesa napadli islamistyczni bojówkarze z ludu Fulbe. Obie jego córki zostały ranne podczas ataku. Starszą, Marvelous, ktoś uderzył ciężkim prętem w głowę. Młodsza, dwuletnia Melody, została postrzelona w plecy. Kula przeszła jej na wylot przez jamę brzuszną i trafiła w pierś matkę, która trzymała córkę na rękach. Żona Jamesa zginęła na miejscu.

Nasi wysłannicy, Nigeria, 2018 rok
Opatrzone rany

Chrześcijan, którzy doznają uszczerbku na zdrowiu wskutek prześladowań, zazwyczaj nie stać na podjęcie leczenia. Wypełniamy tę potrzebę, pokrywając koszty leczenia oraz dostarczając lekarstwa i protezy kończyn, a także w razie potrzeby środki higieniczne. Nasza pomoc trafiała do Nigerii, Wietnamu czy Sudanu. Wszystko, co robimy w tej sprawie, służy temu, by poranieni i schorowani wierni mogli wrócić do normalnego życia, na nowo zacząć troszczyć się o swe rodziny i składać świadectwo o Panu Jezusie.

Chciałbym, aby wszyscy moi bracia i siostry w Polsce wiedzieli, że widzę w Was Boga. To, że zatroszczyliście się o mnie, ogromnie wzmocniło moją wiarę. Dzięki temu, że wywarliście na moje życie tak wielki wpływ, przygotowałem album z muzyką gospel, by w ten sposób głosić Ewangelię. Niech Pan błogosławi każdego z Was i nieprzerwanie obdarza Was wszelkim dobrem. Jeśli nie spotkamy się tutaj na ziemi, to z pewnością w niebiańskiej chwale, gdzie Wy zobaczycie mnie, a ja Was. Jeszcze raz dziękuję.

Danladi, który stracił nogę w pogromie w Jos w listopadzie 2008 roku. Ofiarność polskich chrześcijan umożliwiła zakup protezy dla niego.

Zostań z nami w kontakcie

Zamów Bieżące Informacje e-mailowe, drukowany biuletyn lub inne materiały Głosu Prześladowanych Chrześcijan

Pewien zaś Samarytanin wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany. Łk 10,33-34

Darowizna