Page title baner

Pomoc dla wdów i sierot

Prześladowane rodziny

Prześladowania z dewastującą siłą uderzają w rodziny. Chrześcijanie tracą swoich najbliższych: dzieci, rodziców, żony, mężów; są wyrzucani na bruk i przepędzani, ich mienie jest grabione, domy i kościoły palone. Po utracie lub uwięzieniu męża kobiety i ich dzieci są często pozbawione środków do życia. W wielu krajach nie istnieje bowiem żadna forma opieki społecznej lub system ubezpieczeń. Ponadto wyznawcy Chrystusa są często traktowani w swych ojczyznach jak obywatele drugiej, a nawet trzeciej kategorii. Są celowo utrzymywani w biedzie i wykorzystywani jako tania siła robocza.

Nazajutrz jeszcze dalej na północ siedzimy pod wiatą dającą miły cień. Wśród zebranych są również wdowy. Niektóre przyjechały z daleka, aby się z nami spotkać. W pierwszym rzędzie naprzeciwko nas zauważam kilka z nich z niemowlętami na rękach. Serce we mnie zamiera… To musiało stać się bardzo niedawno – myślę. Odwracam się do towarzyszącego mi Kameruńczyka i pytam go o to. Tak – odpowiada – to wszystko wydarzyło się w ciągu ostatniego roku. 

Nasz wysłannik, Daleka Północ Kamerunu, 2019 rok
Odbudowa życia

Od początku naszej służby wspieramy zatem rodziny zabitych bądź więzionych chrześcijan oraz osoby wykluczone społecznie z powodu wiary w Jezusa. Udzielamy im różnorodnego wsparcia, aby z czasem mogli stanąć na własne nogi i mieć realny wpływ na swoje otoczenie jako światłość świata i sól ziemi (Mt 5,13-14). Poza niezbędnym, zwykle na początku, doraźnym wsparciem materialnym, organizujemy m.in. szkolenia zawodowe, dostarczamy narzędzia do pracy zarobkowej i wspieramy edukację dzieci. 

Wielu przyszło nam z pomocą zaraz po ataku w czerwcu 2014 roku, ale szybko odeszło, zanim mogłyśmy się otrząsnąć z szoku. Jednak wy (The Voice of the Martyrs) pozostaliście z nami, dodając nam otuchy, modląc się za nas i czekając, aż staniemy z powrotem na własnych nogach.

Wdowa z Kenii, 2017 rok

Zostań z nami w kontakcie

Zamów Bieżące Informacje e-mailowe, drukowany biuletyn lub inne materiały Głosu Prześladowanych Chrześcijan

Czystą i nieskazitelną bogobojnością, w ocenie Boga Ojca, jest nieść pomoc sierotom i wdowom w ich ucisku. Jk 1,27a.

Darowizna